Марта Мојсова победник на Зелени Идеи 2016!
Зелени Идеи

Како минатогодишни победници сме горди, особено што оваа година бевме дел од жирито на национално ниво. Натпреварот за 2016 се одржа од 27-29.07 во Србија. Марта со добиените 10.000 УСД ќе ја развива идејата за рециклирање и адаптација на стар мебел со дизајнерски пристап. Честитки до Марта и АРНО, секоја чест!

Погледнете го видеото од прогласувањето на победникот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Актуелно
  • Триото “Органско Зелено“ стана квинтет

    И ве поздравува од Добра Земја: марула, блитва, млад лук, млад кромид и неговото височество – СПАНАЌ 😉