Loading Настани

« All Настани

  • Овој настан помина.

Градење со сламени бали

01.08.2016, 09:00 - 14.08.2016, 18:00 CEST

Иградина те кани на заедничко истражување на сѐ што може да се направи од сламени бали.

сламаала

За почеток нудиме отворен простор и 1500 сламени бали, да создадеме што е можно поразновидни и поприменливи решенија за употреба на сламените бали во следниве насоки:

– градина од сламени бали
– колиба од сламени бали
– нужник од сламени бали

Секако употребливата вредност на појдовните насоки не ја ограничува креативноста при процесот на осмислување и изведба, така што веројатно е крајните исходи од истражувањето и работата да бидат на работ на скулптуралната уметност.

Целта на оваа сламавантура е да се достигне Сламаала – маала од сламени бали во соседството на Валхала. 😉
Како и кога ќе ја достигнеме целта зависи од заедничкиот придонес на сите учесници во истражувачко креативниот процес на иградба со сламени бали.

За учество и повеќе информации пиши на info.igradina@gmail.com

Детали

Почеток:
01.08.2016, 09:00 CEST
Крај:
14.08.2016, 18:00 CEST
Вебсајт:
https://www.facebook.com/events/553109908194270/

Organizer

Иградина
Email:
info.igradina@gmail.com
View Organizer Website

Место на одржување

Иградина
с. Негорци
Гевгелија, Macedonia
+ Google Map
View Место на одржување Website

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Актуелно
  • Триото “Органско Зелено“ стана квинтет

    И ве поздравува од Добра Земја: марула, блитва, млад лук, млад кромид и неговото височество – СПАНАЌ 😉