Loading Настани

« All Настани

  • Овој настан помина.

Наша Добра Земја слави прв роденден!

11.06.2016, 12:00 - 17:00 CEST

Наша Добра Земја е првиот победник на регионалниот натпревар за проекти Зелени идеи и Филантропија 2015 од Македонија. Овој настан ја обединува успешната реализација на проектот, и ПРВИОТ РОДЕНДЕН на Наша Добра Земја!
Агендата (точните времиња за активностите ќе бидат објавени дополнително):
– Работилница за рокет стоув (rocket stove) со правење на органски палачинки и органска супа на него! Дојдете да дегустирате.
– Презентација на 5те производители кои учестуваа во проектот со нивни плодови за размена
– Бесплатен органски пазар на размена: донесете било што органско, земете си органски јајца, расад, семиња, органска храна
– Органски пикник – ќе седиме на трева и ќе уживаме во органски мали закуски. Донесете и некоја нишка поезија или само молчете;-)
– Настап на бендот Перја
Дојдете да запознаете прекрасни луѓе додека дегустирате органски вкусови!
Миленици добредојдени.
Се гледаме!

Детали

Датум:
11.06.2016
Време:
12:00 - 17:00 CEST
Вебсајт:
https://www.facebook.com/events/595346527305366/

Место на одржување

Монтажна галерија, Парк на Франкофонија
Парк (во близина на Жабарот)
Скопје, Macedonia
+ Google Map
Телефон:
071863089
View Место на одржување Website

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Актуелно
  • Триото “Органско Зелено“ стана квинтет

    И ве поздравува од Добра Земја: марула, блитва, млад лук, млад кромид и неговото височество – СПАНАЌ 😉