Компир со шитаке

компир со шитаке

Компир со шитаке

Печен компир и сладок компир, црвен кромид се преливаат со сосот од шитаке.

Сос: шитаке печурки и шитаке во прав, анасон, сув рузмарин, семки коријандер, куркума, пипер, брашно од наут, хељда, пченка за згуснување и павлака од ориз.

Додаток печена црвена пиперка со лук и маслиново.

Автор: РР

Актуелно
  • Триото “Органско Зелено“ стана квинтет

    И ве поздравува од Добра Земја: марула, блитва, млад лук, млад кромид и неговото височество – СПАНАЌ 😉