Супа од свеж карфиол

14695487_1248460925214037_6922274498476384106_n

СУПА ОД КАРФИОЛ

Еве еден рецепт за супа која не се вари 🙂

Потребни состојки:
– 2 шољи ситнет карфиол
– 2-3 шољи вода (зависи колку сакате да биде густа)
– 1/2 шоља индиски ореви (киснети 2 часа), а може и со пињоли – многу е вкусно
– хималаска сол по желба

Сите состојки се блендираат на најголема брзина и се сервира на собна температура.

Автор: Мирјана Коцевска

Актуелно
  • Триото “Органско Зелено“ стана квинтет

    И ве поздравува од Добра Земја: марула, блитва, млад лук, млад кромид и неговото височество – СПАНАЌ 😉